Chalupa

Popis

Chalupa je datována do poloviny 19. století a během let prošla mnoha úpravami. V roce 2003 proběhla kompletní rekonstrukce, jejíž cílem bylo sjednotit všechny stavební prvky a navrátit jí původní ráz malebné roubené jizerskohorské chalupy. A že se to povedlo poměrně úspěšně svědčí několik článků v časopisech - na redakční návštěvě byli u nás redaktoři z časopisu Chatař a Chalupář, Bydlení a reportáž natáčela i Česká televize.  Perličkou bylo natáčení stylové reklamy pro kanadskou televizi - bližší informace najdete v části Aktuálně.

Poloha

Chalupa se nachází přímo na okraji lyžařské sjezdovky Malinovka - z oken apartmánu je výhled přímo na dětskou sjezdovku s vlekem a lyžařskou školou. Je naprosto ideální pro milovníky sjezdového lyžování a zejména ji ocení rodiny s malými dětmi. Prostě přímo přede dveřmi nazujete lyže a jste na sjezdovce. Žádné chození a nošení lyží a dětí na sjezdovku.

Apartmán

Apartmán nabízí ubytování pro 7 až 10 osob, je určený a vhodný pro dvě až tři rodiny, se společnou kuchyňkou a společenskou místností.

Apartmán má vlastní vchod z terasy, k dispozici je mimo níže uvedeného i zamykatelný sklep pro uskladnění kol a lyží, venkovní posezení s ohništěm, dětská prolézačka s klouzačkou a houpačkami, pískoviště.

Okna apartmánu jsou přímo na dětskou sjezdovku Malinovka, což je výborné hlavně pro rodiny z dětmi. V létě se stane ze sjezdovky pro změnu velká louka.


Dispozice přízemí

- obývací pokoj s jídelním stolem
- kuchyňka (lednice, myčka nádobí, sporák s keramickou deskou, rychlovarná konvice, kávovar, mikrovlnná trouba, kompletní nádobí)
- 4-lůžkový pokoj
- 2x koupelna (sprchový kout, WC, umývadlo)
- zádveří s botníkem

Dispozice 1. patro

- 3 lůžkový pokoj

Dispozice podkroví

- pokoj ve štítu se 3 lůžky (pružinové matrace na zemi - vhodné spíše pro děti a sportovně založené osoby)

Poznámka: Apartmán je vybaven myčkou nádobí, vezměte si s sebou prosím prášek do myčky.

 

Příjezd

Přesné souřadnice chalupy naleznete v kontaktech. Příjezd směrem od Prahy je v zimních měsících lepší přes Jablonec nad Nisou než přes Liberec. Z Jablonce jezdí pravidelná linka MHD a silnice je ošetřována solí. Zimní pneumatiky jsou absolutní podmínkou po celé období sněhové pokrývky. V zimních měsících doporučujeme mít s sebou i sněhové řetězy.

Připojení na internet

Na chalupě je možné využít připojení na internet přes WI-FI síť s rychlostí cca 4 Mb/s - zdarma. Heslo poskytujeme na vyžádání. Datový přenos není omezen.


Parkování

Parkování je možné přímo u chalupy na vlastním parkovišti. V zimních měsících se při sněhových kalamitách cesta pluhuje až v odpoledních hodinách.

Organizační pokyny pro hosty

Příjezd na chalupu je běžně v první den (pro týdenní pobyty tedy v sobotu) mezi 14. a 16. hodinou, případně dle dohody - vždy se snažíme maximálně vyhovět. Odjezd dle dohody - pokud navazuje další pobyt tak je nutné apartmány uvolnit do 10:00, je ale možné dál zůstat na parkovišti a jít si například ještě zalyžovat.

 

Fotogalerie